Poprzednie trzy edycje “Tygodnia Seniora” okazały się wielkim sukcesem, więc nic dziwnego, że czwarta oczekiwana jest z ogromną niecierpliwością. Już 30 września, w Młodzieżowym Domu Kultury, odbędzie się pierwszy koncert rozpoczynający tygodniową zabawę.

Podczas oficjalnej inauguracji, która poprzedzi poniedziałkowy koncert zatytułowany “Odkopana piosenka”, seniorzy otrzymają od Prezydenta Pawła Silberta symboliczny klucz do miasta.

Na co mogą liczyć seniorzy podczas swojego święta? Oczywiście liczne koncerty, a wśród nich wspomniana już “Odkopana piosenka”, a także “Moniuszko od serca”, czyli najpiękniejsze arie i pieśni jednego z najsłynniejszych polskich kompozytorów, nazywanego “ojcem polskiej opery narodowej”.

Nie zabraknie też spotkania ze specjalistą – Adamem Kasperkiem – terapeutą, pedagogiem, trenerem i dietetykiem. Opowie on o siedmiu filarach, o które powinien opierać się tryb życia człowieka, który jak najdłużej chce się cieszyć zdrowiem.

Nowością w “Tygodniu Seniora” będzie I Jaworznicki Kiermasz z Pracą, w trakcie którego pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy podpowiedzą jak być aktywnym na emeryturze, a także przedstawią oferty pracy i wolontariatu dla seniorów.

Program “Tygodnia Seniora” jest bogaty i ułożony tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Dla nieco spokojniejszych uczestników przygotowaliśmy liczne koncerty, a nieco bardziej aktywni na pewno będą się wspaniale bawić podczas imprez tanecznych i zajęć fitness. Nie zabraknie też wspólnego biesiadowania! – mówią organizatorzy wydarzenia.

Tygodniowe świętowanie zakończą msza św. w intencji seniorów i odbywający się po niej koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Jaworznie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!! W środowym spotkaniu w Geosferze i w niedzielnej mszy mogą wziąć udział wszyscy chętni, natomiast podczas pozostałych wydarzeń, w związku  z ograniczoną ilością miejsc, obowiązują bezpłatne wejściówki, które od 23 września można odbierać w Bibliotece Głównej.

“Tydzień Seniora” 2019

tydzień-seniora-plakat30.09.2019 r. – Młodzieżowy Dom Kultury
Inauguracja “Tygodnia Seniora”
• Przekazanie symbolicznych kluczy do miasta
Godz. 16.00 – koncert “Odkopana piosenka”.
Godz. 18.30 – koncert “Odkopana piosenka”.

1.10.2019 r. – Miejska Biblioteka Publiczna
Godz. 11.00 – 14.00 “Aktywny Czas Seniora” – I Jaworznicki Kiermasz z Pracą. 
Godz. 17.30 – Siedem filarów zdrowia, czyli sposoby na nasze zdrowie. 

2.10.2019 r. (środa) – Geosfera
Godz. 14:00 – rajd nordic walking spod Domu Kultury w Szczakowej, meta w Geosferze.
Warsztaty w geosferze od godz. 15.00.
W programie:
• zajęcia dance fitness (3x10min),
• warsztaty z udziałem Pawła Gasza – w-ce Mistrz Świata Seniorów w badmintonie,
• biesiada – wspólny śpiew przy ognisku,
• zabawa taneczna przy muzyce na żywo.

3.10.2019 r. Młodzieżowy Dom Kultury
Godz. 17.00 – koncert “Moniuszko od serca”.

4.10.2019 r. Miejska Biblioteka Publiczna i Teatr Sztuk
Godz.17.00 – “Muzykujący koń i inne opowieści”. Baśnie polskie – gawędy Szymona Góralczyka z ilustracją muzyczną Karoliny Przewłoki/ MBP
Godz.19.00 – koncert “Gospel Seniorom” w wykonaniu Chóru Gospel Wings/ Teatr Sztuk

5.10.2019 r. Rynek 
godz. 10.00 – 14:00
• Kawiarenka Seniora
• “Juniorzy Seniorom” – występy grup dziecięcych
• zespół coverowy Tina Power Band – utwory Tiny Turner

6.10.2019 r. Kolegiata pw. św. Katarzyny i Katarzyny
Godz. 12.00 – msza św. w intencji seniorów.
• Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Jaworznie