Miejskie Centrum Kultury i Sportu gorąco zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji Szachowych Grand Prix Jaworzna.

Impreza składać się będzie z dziewięciu turniejów, które – wraz z przerwą wakacyjną –  trwać będą od lutego do listopada. Pierwsze zawody odbędą się w piątek – 28 lutego, a kolejne etapy rywalizacji przewidziane są na następujące piątki: 20 marca, 24 kwietnia, 15 maja, 5 czerwca, 26 czerwca, potem po wakacjach: 25 września, 30 października i ostatni, z ceremonią wręczenia nagród, 27 listopada (terminy poszczególnych turniejów mogą ulec zmianie, ale każda zmiana daty czy godziny rozgrywek zostanie ogłoszona nie później niż tydzień przed planowanymi rozgrywkami na stronie www.jksz.mckis.jaw.pl).

Po rozegraniu wszystkich zawodów wyłonieni zostaną najlepsi szachiści w naszym mieście. Udział w Grand Prix jest bezpłatny, od zawodników nie będzie pobierane żadne wpisowe! Zawody rozgrywane będą w Hali Sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym (ul. Inwalidów Wojennych 18, w sali fitness), start wszystkich piątkowych zmagań zaplanowany jest tradycyjnie, jak co roku, na godzinę 16.30.

Celem imprezy jest popularyzacja oraz doskonalenie umiejętności gry w szachy, a także integrowanie środowiska szachistów w każdym wieku. W cyklu Grand Prix udział mogą brać wszyscy chętni szachiści, zgłoszenia należy kierować za pośrednictwem systemu chessarbiter.com najpóźniej na dwa dni przed rozpoczęciem danego turnieju. Ilość miejsc ograniczona.Decyduje kolejność zgłoszeń.

Schemat rozgrywek i nagrody

Turnieje będą rozgrywane w jednej grupie (OPEN), ale w jej ramach dodatkowo prowadzona będzie klasyfikacja juniorów do lat 8, do lat 10, do lat 12 i do lat 14. Do końcowej klasyfikacji zaliczone będą wyniki tylko tych zawodów, w których zawodnicy startowali, tak więc nie ma obowiązku uczestnictwa we wszystkich odsłonach. O miejscu w generalce decydować będzie suma zdobytych punktów w poszczególnych turniejach. W przypadku równej ilości punktów zadecyduje suma małych bucholtzów, a w dalszej kolejności wyższe zajęte miejsce w ostatnim turnieju. Zawody rozgrywane będą systemem szwajcarskim, tempo gry w zależności od edycji: 10 minut na zawodnika (7 rund) lub 3 + 2 (9 rund).

Dla zwycięzców przewidziane nagrody pieniężne, a dla najlepszych juniorów nagrody rzeczowe. Bezpośrednio po zakończeniu ostatniej edycji i ceremonii wręczenia nagród przeprowadzony będzie dodatkowy konkurs z nagrodami, w którym udział wziąć mogą tylko zawodnicy i zawodniczki, którzy startowali przynajmniej w trzech edycjach imprezy.

Dodatkowe informacje

Wszelkich informacji w sprawach organizacyjnych Grand Prix udziela p. Jolanta Guzik (tel. 609-554-126). Jeszcze raz gorąco zachęcamy wszystkich miłośników i amatorów szachów do udziału w tej ciekawej, cyklicznie już organizowanej przez MCKiS rywalizacji.

Szczegóły dotyczące zawodów, podział nagród oraz warunki uczestnictwa znajdują się w Regulaminie Grand Prix dostępnym TUTAJ.