Lato szybko mija przy dobrej zabawie, a właśnie taka była podczas ostatnich trzech tygodni w Klubie “Szczak”.

W lipcu akcja klubu skupiału się głównie na realizacji zajęć związanych z twórczością, rozwojem kultury osobistej i umiejętności personalnych, poznawaniu zasad bezpieczeństwa oraz utrwalaniu poczucia wspólnoty i solidarności grupowej. 

Podczas warsztatów kreatywnych, które są bardzo ważne, gdyż ich zadaniem jest stymulacja rozwoju osobowości twórczej – dzieci miały okazję do swobodnego tworzenia według własnej wyobraźni. W efekcie powstały niepowtarzalne dzieła plastyczne: pejzaż z papieru toaletowego, brokatowe kwiatki 3d, barwne witraże na okno, miasteczko Play Mains (przy jego budowie było najwięcej uciechy), letnie obrazki malowane puchnącymi farbami, motyle z masy solnej, tablice kredowe, woreczki zapachowe z lawendą, drewniane pojemniki ozdobione metodą decoupage, rysunki naskalne.

Zorganizowano również zajęcia z elementami arteterapii – malowanie palcami i malowanie do dźwięków muzyki.

Oczywiście nie mogło zabraknąć też wycieczki, którą zorganizował Dom Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej. Tym razem dzieci udały się do Etno-Jury w Żarkach Letnisko. Tam główną atrakcją było samodzielne tworzenie kolorowych zawieszek w kształcie zwierzątek. Taka pamiątka może wzbogacić design piórnika lub plecaka, a także świetnie sprawdzi się w roli breloka do kluczy. Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu i posiłku w postaci tradycyjnych pieczonek.

Ciekawą atrakcją były warsztaty pieczenia ciasteczek, podczas których dzieci samodzielnie upiekły sobie kruche kopertowe ciasteczka, a następnie ozdobiły je kolorowym lukrem.

Już niebawem pojawi się sierpniowy plan placówki, prosimy sprawdzać TUTAJ.

Zapraszamy do fotorelacji.