Walentynki zwykle obchodzą zakochani, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by świętowali nie tylko oni i nie tylko czternastego!

W pierwszej połowie lutego instruktorzy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie przygotowali rozmaite atrakcje z serduszkiem w tle. W klubach “Niko” i “Kasztan” dzieci przygotowały decoupage’owe symbole miłości, a uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19, którzy zagościli w “Kasztanie” w miniony piątek, wykonali mozaikowe witraże z motywem serca. Instruktorki przygotowały również barwną kolorowankę w formacie XXL, a jej wspólne kolorowanie pokazało jak ważna jest wzajemna współpraca.

Nie zabrakło też romantycznego spaceru z kijami! Grupa Nord Walkers ochoczo pomaszerowała przez piękne jaworznickie okolice. Oczywiście wszystko to z miłości do… kijów i zdrowego trybu życia.

W Klubie “Pod Skałką” zorganizowano warsztaty upcyklingowej kreatywności. Podczas  warsztatów dzieci miały okazję rozwijać swój potencjał twórczy, a co najważniejsze – bawić się ze swoimi rodzicami. Miłość wypełniła całą przestrzeń klubu! Motorem napędzającym zajęcia stał się stół wypełniony różnymi “przydasiami”. Powstały piękne kolorowe walentynkowe karteczki, którymi uczestnicy wymienili się pod koniec spotkania. Warsztaty wypełniono różnorodnymi zabawami, w których wszyscy z radością uczestniczyli. Był to czas miłych wrażeń, bo zabawa z rodzicami, to fantastyczna zabawa! Również dzieci uczęszczające do Klubu „Wega” wykonały walentynkowe kartki, które później powędrowały w ręce najbliższych.

Nie zabrakło też innych rękodzielniczych walentynek. W Domu Kultury szalał ogień miłości, czyli zajęcia pirografii, w trakcie których uczestnicy samodzielnie zdobili drewniane serduszka, a na zajęciach w pracowni recyklingowej uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego stworzyli wyjątkowe walentynkowe pamiątki. Oczywiście takie święto nie może obejść się bez kartki wykonanej metodą scrapbookingu! O wykonanie takich zadbała instruktor Angelina Więckowska podczas warsztatów odbywających się w Domu Kultury.