Na udział w warsztatach PoluZONE nie trzeba nikogo namawiać. Te inspirujące, konstruktywne spotkania instrumentalistów i wokalistów zyskały rzesze fanów z całej Polski. Każdego roku do Jaworzna przybywają młodzi ludzie chcący szkolić się pod okiem zawodowców z najwyższej półki – doświadczonych muzyków grających od 20 lat w zespole Poluzjanci.

PoluZONE to pierwsze w historii warsztaty gromadzące zespół w pełnym składzie: Kuba Badach, Piotr Żaczek, Robert Luty, Grzegorz Jabłoński, Marcin Górny, z gościnnym udziałem Damiana Kurasza na gitarze.

Tegoroczna V edycja Ogólnopolskich Warsztatów Muzycznych ruszy 28 lipca i trwać będzie do 3 sierpnia. Każdego wieczoru na Rynku będą się odbywać jam sessions, podczas których będzie można posłuchać naprawdę świetnych głosów, oddać się klimatycznym nastrojom. Zwieńczeniem warsztatów będzie wieczorny koncert finałowy (3 sierpnia), podczas którego wystąpią wszyscy uczestnicy warsztatów i wykładowcy. Wejścia na jam sessions i koncert finałowy są bezpłatne, więc warto już zarezerwować sobie czas, aby przeżyć ucztę muzyczną na wysokim poziomie artystycznym.

To, co wyróżnia te warsztaty, to praca zespołowa. Są oczywiście lekcje indywidualne, ale głównie pracujemy w grupie i uczymy się od razu słuchać nawzajem, komunikować, pracować w zespole. Same lekcje z muzykami z zespołu są profesjonalne, ale odbywają się również na zasadzie wzajemnej koleżeńskiej pomocy, muzycy pomagają nam, wspierają nas. Wszyscy pracujemy nad swoim warsztatem, ale też repertuarem na koncert finałowy, na który warto przyjść. To jedyna okazja, aby posłuchać na jednej scenie zawodowców i świetnych, młodych obiecujących muzyków z całej Polski – mówi Nicol Błońska, dwukrotna uczestniczka warsztatów w klasie wokalu.

Organizatorami PoluZONE są Fabryka Talentów we współpracy z Urzędem Miejskim oraz Miejskim Centrum Kultury i Sportu.

Tekst: Ewa Szpak