Warsztaty świąteczne w Klubie Pod Skałką

W Klubie “Pod Skałką” świąteczna atmosfera zagościła już w połowie listopada, a to dzięki licznym warsztatom skierowanym dla małych i dużych artystów.

Decoupage na drewnianych plastrach i nie tylko

drewniane-plastry

Drewniane plastry ozdobione techniką decoupage

Cieszący się niezwykłą popularnością decoupage, czyli technika zdobienia papierem, po raz kolejny przyciągnął na warsztaty wielu chętnych.  Podczas zajęć uczestniczy ozdabiali drewniane plastry, motywem przewodnim była zima w stylu retro. W warsztatach uczestniczyła grupa pań z klubu “+ Czterdzieści Dziewięć i Pół”, doskonale radząc sobie z techniką decoupage. Praca żmudna, ale efekty bardzo zadowalające. Ozdoby zawisną na czas świąt i będą przypominać o miłych chwilach spędzonych w Klubie.

ażurowy-aniołek

Dzieci wykonywały ażurowe aniołki.

Nie zapomniano też o najmłodszych, dla których zorganizowano zajęcia tworzenia ażurowych aniołków.  Z papierowej białej serwetki, podzielonej na części powstał aniołek. Doklejono: głowę z białego pomponika, złotą aureolę i złoty sznureczek. Ozdoby wykonały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2.

tagi-świąteczne

Świąteczne tagi prezentowe

Jak święta to prezenty, a jak prezent to “Świąteczne tagi prezentowe”.  Tym razem nieco starsze dzieci wykonywały karteczki, które dołączą do prezentu, ozdabiając je techniką scrapbookingową. Nie zabrakło na nich magicznych świątecznych życzeń, gwiazdek śnieżynek, oszronionych kwiatów, srebrzystych tasiemek i sznureczków. Włożono w nie wiele serca, bo już z góry było wiadomo do kogo bliskiego one powędrują. 

2018-12-18T09:52:27+00:0018/12/2018|Kategorie: MCKiS, W dzielnicach|Tagi: |