Mieszkańcy Danii to według badań jedni z najszczęśliwszych ludzi na świecie. Hygge to część ich codzienności, sztukę stwarzania poczucia szczęścia praktykują z powodzeniem od lat.

W Klubie “Kasztan” podczas II części cyklu “Przetrwaj z nami jesień” uczestnicy mieli okazję obejrzeć krótkie podróżnicze “slajdowisko” o  Kopenhadze, przedstawiające między innymi symbole i miejsca wprawiające
Duńczyków w błogi stan hygge. Nie zabrakło barwnego kanału Nyhawn, ogrodów Tivoli czy uliczek przepełnionych kawiarniami.

W Kopenhadze na każdym kroku z powodzeniem znajdziemy symbole hygge. Polecam zrobić to osobiście, bo zdjęcia są tylko uchwyconym przez obiektyw aparatu momentem. Hygge można poczuć, przeżywając ten moment. Czy poczucie szczęścia to tylko duński przywilej? Absolutnie nie. Hygge jest tam, gdzie chcemy, żeby było. Wystarczy odrobina chęci – relacjonuje instruktor Kinga Jończyk.

Dodatkowo Panie przygotowały elementy do wełnianych podkładek pod kubek. A gorący napój w zimowy wieczór i książka w ręce to zestaw obowiązkowy.

16 grudnia odbędzie się ostatnia część cyklu.

Zachęcamy do zapisów.