“Nasz” etap TdP – sukces, na który zapracowaliśmy

Po raz kolejny Jaworzno będzie gospodarzem startu etapu Tour de Pologne, narodowego wyścigu kolarskiego.

Mieszkańcy naszego miasta już udowodnili, że uwielbiają tę wyjątkową imprezę. Nie dziwi zatem, że i w tym roku, odpowiadając na głosy mieszkańców, zaproszono do nas największe kolarskie gwiazdy. Szykują się jednak nowości, a impreza przyniesie ze sobą jeszcze więcej atrakcji, niż dotychczas.

tour-de-pologneTym razem święto kolarstwa w Jaworznie będzie trwało aż dwa dni: od 5 do 6 sierpnia! Już w poniedziałek rano w naszym mieście ruszy “Wyścig po Zdrowie”. To cykl rodzinnych pikników, zaplanowanych w kilkunastu miastach Polski i towarzyszących Tour de Pologne. Główne zadanie tego cyklu to promowanie zdrowego trybu życia. Uczestnicy będą mogli nie tylko spróbować swoich sił w sportowej “strefie wyzwań”, ale również poznać tajniki zdrowej kuchni, wziąć udział w warsztatach kulinarnych i degustacjach. Będzie też można odwiedzić świetne mobilne muzeum kolarstwa. Ogólnopolska akcja została zainaugurowana w weekend 6-7 kwietnia podczas Bike Expo na PGE Narodowym w Warszawie i potrwa do jesieni.

Zainspirowały nas badania “Lepsi My” agencji 4P. Wynika z nich, że Polacy są przemęczeni, podenerwowani, szukają balansu między pracą a korzystaniem z życia. Szukają odpowiedzi na pytanie, jak być zdrowym, aktywnym i cieszyć się życiem. Organizowany na bazie Tour de Pologne “Wyścig po Zdrowie” tych odpowiedzi udziela – tłumaczy Adam Siluta, prezes zarządu Lang Team.

Jaworznianie będą zatem mogli nie tylko przeżyć sportowe emocje podczas swojej ulubionej imprezy, ale również zrelaksować się i zdrowo spędzić wolny czas. Impreza potrwa do wtorkowego popołudnia. W jej ramach odbędzie się również Mini Tour de Pologne – zawody kolarskie dla dzieci, a odpowiedzialne za organizację wydarzenia w Jaworznie Miejskie Centrum Kultury i Sportu zapowiada, że przygotuje dodatkowo dla mieszkańców różnego rodzaju konkursy i zabawy związane z wyścigiem.

To, że w naszym mieście Tour de Pologne organizowany jest po raz kolejny, z pewnością możemy potraktować jako sukces Jaworzna. Podczas poprzednich edycji okazaliśmy się świetnymi partnerami dla Lang Teamu, głównego organizatora wyścigu, który wielokrotnie podkreślał, że na profesjonalne przygotowanie Jaworzna zawsze można liczyć. Przyznana w ubiegłym roku nagroda dla najpiękniejszego miasta startowego Tour de Pologne dodatkowo potwierdziła świetny klimat, organizację i postawę kibiców w naszym mieście.

Tegoroczny Tour de Pologne odbędzie się w dniach od 3 do 9 sierpnia. Wystartuje z Krakowa, a zakończy się w Bukowinie Tatrzańskiej. Jaworznicki, czwarty etap 76. Tour de Pologne poprowadzi kolarzy 173-kilometrową trasą do Kocierza i będzie to najdłuższy odcinek wyścigu. Start 6 sierpnia w południe z Rynku.

Tekst: DL

Paweł Silbert, prezydent Jaworzna

paweł-silbertFakt, że w Jaworznie po raz kolejny wystartuje etap Tour de Pologne, to realizacja oczekiwań mieszkańców, którzy w badaniach opinii co roku bardzo pozytywnie wypowiadają się o organizacji tej niesamowitej imprezy. Tym razem będziemy się cieszyć kolarskimi emocjami aż przez dwa dni – to efekt naszej dobrej współpracy z organizatorem wyścigu. Po tym, jak świetnie wywiązaliśmy się w minionych latach z przygotowania “naszych” etapów Tour de Pologne, dla przedstawicieli Lang Teamu byliśmy naturalnymi partnerami do rozmowy o organizacji startu w kolejnej edycji zawodów. W ubiegłym roku otrzymaliśmy, wraz z Krakowem, tytuł najpiękniejszego miasta startowego Tour de Pologne, zatem to oczywiste, że chcemy godnie zaprezentować się i tym razem.