Już za tydzień, 21 sierpnia, pierwszoligowi siatkarze MCKiS Jaworzno zmierzą się z BBTS Bielsko-Biała. Pierwszy po długiej przerwie sparing zostanie rozegrany na jaworznickim parkiecie. 26 sierpnia, zawodnicy MCKiU-u pojadą na mecz z Norwidem Częstochowa, a dwa dni później (28-29 sierpnia) powalczą w turnieju o Puchar Burmistrza Andrychowa. Sparingi odbędą się też we wrześniu.

Do tych siatkarskich potyczek i zbliżającego się sezonu (I liga ma się rozpocząć 23 września, a mecze będą już rozgrywane w całkowicie odnowionej Hali Widowiskowo-Sportowej w centrum Jaworzna) jaworzniccy sportowcy przygotowują się już od kilku tygodni. Pierwszy trening, w nieco zmienionym składzie (team MCKiS-u zasiliło siedmiu nowych zawodników), odbył się 27 lipca.

Najpierw główny trener drużyny, Mariusz Syguła, przywitał swoich podopiecznych i przedstawił plan działania na najbliższy sezon. Następnie “pałeczkę” przejął nowy trener przygotowania personalnego, Krystian Kisielewski. Już na pierwszym treningu zadbał o formę fizyczną zawodników. Ćwiczenia pod jego nadzorem były intensywne. A gdy siatkarze już się rozgrzali, starli się w meczu piłki nożnej.

Przez kilka pierwszych dni odbywały się ćwiczenia stricte fizyczne z elementami siatkówki. Chcieliśmy w ten sposób sprawdzić, w jakiej kondycji są nasi zawodnicy. Treningi stricte siatkarskie rozpoczęły się w drugim tygodniu – wyjaśnia Mariusz Syguła i dodaje, że jest zadowolony z formy, jaką reprezentują jego podopieczni, zarówno ci, którzy zostali w zespole na kolejny sezon, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę w szeregach MCKiS-u. Wszyscy przyszli dobrze przygotowani, choć oczywiście rozbrat z piłką, spowodowany dłuższą przerwą w treningach, jest widoczny. Mamy jednak jeszcze sporo czasu, by nadrobić zaległości przed nadchodzącym sezonem – ocenia trener.

Zawodnicy też są dobrej myśli. Mówią, że nie mogli się doczekać powrotu na parkiet.

Skład naszego zespołu w nowym sezonie jest młody i perspektywiczny. Liczę na fajną i dobrą zabawę. Naszym celem na pewno jest awans do fazy play-off i zdobycie jak najwyższego miejsca w walce o mistrzostwo – zaznacza Karol Borończyk, nowy kapitan drużyny MCKiS Jaworzno. Zależy nam na tym, aby w odnowionej Hali Widowiskowo-Sportowej wygrywać przed naszymi kibicami jak najwięcej meczów i dać powody do tego, by było ich coraz więcej – dodaje.

Wśród nowych zawodników, którzy zasilili jaworznicki team, jest m.in. Damian Czetowicz, który zajmie pozycję rozgrywającego. Gry w siatkówkę uczył się w SMS PZPS Spała, a poprzedni sezon spędził na estońskich parkietach w utytułowanej drużynie Selver Tallinn Võrkpalliklubi.

Grając w Estonii poznałem inną myśl szkoleniową. Przekonałem się, jak wygląda profesjonalna siatkówka u naszych sąsiadów. Teraz moje zagraniczne doświadczenia będę chciał wykorzystać na polskich parkietach – podkreśla siatkarz.

W treningach bierze też udział czterech juniorów, wychowanków drużyn młodzieżowych z Jaworzna.

Jesteśmy otwarci na młodych, utalentowanych sportowców z naszego miasta. Chcemy, aby poznali pierwszą ligę i, ćwicząc z nami, zdobywali cenne doświadczenie – zaznacza Mariusz Syguła.

UWAGA!

Zawodnicy MCKiS Jaworzno liczą na solidny doping w nowym sezonie. Dlatego powstał pomysł, aby najzagorzalsi sympatycy tej jaworznickiej drużyny utworzyli klub kibica. MCKiS Jaworzno czeka na pomysły. Można je zgłaszać do Roberta Długosza z działu sportu MCKiS. Można się z nim skontaktować telefonicznie (32 745 10 30 wew. 82) lub mejlowo: robert.dlugosz@mckis.jaw.pl.

Tekst: AZ-H