Z myślą o fanach dobrych brzmień

Już 26 stycznia wystartuje “dekaTON” – zupełnie nowy cykl koncertów, organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej.

Wydarzenia te skierowane są do miłośników dobrych, ambitnych brzmień, oscylujących wokół różnych gatunków muzycznych.

Rock’n’roll na początek

Na pierwszy ogień pójdzie zespół Dr Misio, w którym rolę frontmana pełni jeden z najbardziej rozpoznawalnych obecnie w Polsce aktorów, Arkadiusz Jakubik. Choć zespół istnieje już od przeszło dekady i może pochwalić się występami na ogólnopolskich festiwalach oraz nagrodami, to do świadomości masowych odbiorów przedarł się wiosną ubiegłego roku, za sprawą utworu “Pismo” z albumu “Zmartwychwstaniemy”. Teledysk do tego kawałka wyreżyserował Wojciech Smarzowski, a obraz dość szybko zyskał miano kontrowersyjnego, co z pewnością zwiększyło rozpoznawalność zespołu w Polsce (obecnie klip ma blisko 2 miliony wyświetleń w serwisie Youtube).

Oprócz Arkadiusza Jakubika skład tworzą: Paweł Derentowicz, Mario Matysek, Radek Kupis i Jan Prościński. Zespół sam określa się jako rock’n’rollowy. Na uwagę z pewnością zasługują teksty, analizujące i oceniające obecną rzeczywistość.

Koncert odbędzie się w sobotę, 26 stycznie o godz. 19.00. Bilety kosztują 40 zł.

“Helsinki” w Szczakowej

W lutym na szczakowskiej scenie wystąpi fenomenalna Daria Zawiałow. Ta piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka szturmem zdobyła serca słuchaczy.

Szerokiej publiczności pokazała się podczas występów w telewizyjnych talent show w 2011, 2013 i 2014 roku oraz na dużych, ogólnopolskich festiwalach. Jednak to rok 2016 był dla niej przełomowy. Trzy wydane wtedy single (“Malinowy chruśniak”, “Kundel bury” i “Miłostki”) nie tylko zdobywały czołowe miejsca list przebojów (w tym listę przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia), ale też biły rekordy odsłon w serwisie Youtube (obecnie te trzy klipy mają łącznie blisko 11 mln wyświetleń!).

Wokalistka na początku 2017 roku nagrała autorski materiał podczas koncertu w Studiu im. Agnieszki Osieckiej Polskiego Radia, a w marcu ukazał się jej debiutancki album “A kysz!”. We wrześniu ubiegłego roku ukazał się singiel “Nie dobiję się do Ciebie”, który promuje drugą płytę, “Helsinki”.

Koncert Darii Zawiałow odbędzie się w sobotę, 16 lutego o godz. 19.00. Bilety są w cenie 50 zł.

Specjalnie dla pań

Marcowy koncert w ramach “dekaTON-u” to występ ze specjalną dedykacją dla pań. Ponieważ 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet, organizatorzy zaprosili tancerza i piosenkarza włoskiego pochodzenia, Stefano Terazzino. Choć przez lata Polacy kojarzyli go jako świetnego tancerza, to w 2015 r. dał się też poznać jako bardzo sprawny wokalista za sprawą występów w trzeciej edycji programu “Twoja twarz brzmi znajomo”, którą zwyciężył.

Popularny i sympatyczny artysta z pewnością rozgrzeje jaworznicką publiczność i zaprosi gości do tańca. Tego dnia w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego niepodzielnie będą panować włoskie klimaty. Wszystko to z myślą o paniach.

Koncert zaplanowano na niedzielę, 3 marca. Start o godz. 17.00. Bilety są w cenie 40 zł.

Rewelacja na zakończenie

Ostatni, kwietniowy koncert w ramach pierwszej edycji cyklu “dekaTON”, to będzie występ rewelacyjnego Mikromusic, ambitnie i umiejętnie łączącego wiele gatunków muzycznych, opierając się m.in. na brzmieniach jazzowych, lekkim, ambitnym rocku, ale również trip hopie.

Zespół na dużej scenie zadebiutował 14 lat temu w Opolu. Od tego czasu stał się laureatem najważniejszych polskich nagród muzycznych, w tym opolskich Debiutów, Sopot Top Trendy i Fryderyka. Ma na swoi koncie 6 albumów, a utwór “Takiego chłopaka” z płyty “Piękny koniec” zdobył do tej pory w serwisie Youtube oszałamiające jak na polskie warunki 19,5 mln wyświetleń!

Mikromusic tworzą: Natalia Grosiak, Dawid Korbaczyński, Robert Szydło, Robert Jarmużek, Adam Lepka, Łukasz Sobolak i Piotr Pluta.

Koncert odbędzie się w sobotę, 6 kwietnia o godz. 19.00. Wstęp kosztuje 45 zł.

Bilety na wszystkie koncerty w ramach cyklu “dekaTON” można kupić w kasie Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego przy ul. Jagiellońskiej 3 (w godzinach pracy). Dostępne są też na stronie internetowej bilety.mckis.jaw.pl.

Tekst: Dawid Litka

monika-komańskaMonika Komańska
Pełnomocnik ds. organizacyjnych Miejskiego Centrum Kultury i Sportu

Nasz nowy cykl koncertów w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej “dekaTON” jest przede wszystkim odpowiedzią na zgłaszane przez mieszkańców podczas organizowanych niedawno badań opinii zapotrzebowanie dotyczące wydarzeń kulturalnych. Jaworznianie chcą, żeby na naszych scenach pojawiali się rozpoznawalni artyści, których na co dzień możemy oglądać w dużych stacjach
telewizyjnych i słuchać w radiu.

Postawiliśmy na zespoły i wykonawców, którzy choć stosunkowo niedawno pojawili się na ogólnopolskiej muzycznej estradzie, to w ekspresowym tempie zyskali bardzo dużą popularność i zdobyli serca i uznanie publiczności. Cykl “dekaTON” jest naszą propozycją na zimowy i wiosenny okres koncertów klubowych. Z pewnością znajdą w nim coś dla siebie słuchacze, którzy szukają ciekawych i ambitnych brzmień i tekstów. Chcemy też, żeby Dom Kultury im. Krudzielskiego stał się takim miejscem na kulturalnej mapie naszego miasta, który fanom dobrej muzyki kojarzył się będzie z najwyższej jakości wydarzeniami.

Z pewnością przygotujemy też dla naszych gości niespodzianki. Zaczniemy styczniowym koncertem zespołu Dr Misio, w lutym zobaczymy świetną Darię Zawiałow, a marzec, w którym obchodzimy Dzień Kobiet z pewnością przypadnie do gustu paniom za sprawą uroczego Stefano Terazzino, który wystąpi ze swoim zespołem. Sezon kończymy kwietniowym koncertem rewelacyjnego Mikromusic. W maju rozpocznie się okres imprez plenerowych, ale wtedy też na pewno nie zapomnimy o fanach dobrej muzyki. Podczas największego wydarzenia muzycznego w mieście, Dni Jaworzna, na naszej scenie pojawią się wielkie gwiazdy, które obecnie podbijają serca polskiej publiczności i listy przebojów. Wierzę, że zaproponowane przez nas wydarzenia muzyczne spotkają się z dużym zainteresowaniem i w przyszłym sezonie ruszymy z kolejną edycją cyklu “dekaTON”.

2019-03-12T12:44:34+00:0010/01/2019|Kategorie: dekaTON, Kultura, Puls Jaworzna, Wydarzenia|Tagi: , , |