W ubiegłą niedzielę mieszkańcy miasta mogli po raz kolejny spotkać się w Ośrodku Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera. Odbyło się to oczywiście w ramach wydarzenia pn. “Z Rodziną w Plenerze”.

Uczestnicy mogli skorzystać z atrakcji, które Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz GEOsfera przygotowały dla gości, a było w czym wybierać!

Tym razem bawiliśmy się na sportowo, nasza instruktorka Judyta Fidzińska przygotowała kilka układów ćwiczeń, aby można było spalić po obiadowe kalorie. Na wszystkich czekała również gra w badmintona oraz strzelanie z łuku. Oprócz tego na najmłodszych czekał kącik kreatywny. Gra terenowa przygotowana przez GEOsferę okazała się, po raz kolejny, sporym wyzwaniem. Tym razem uczestnicy musieli rozwiązać zadania i zagadki dotyczące pszczół – relacjonuje Paulina Białow z MCKiS.

O godzinie 18.00 w sali konferencyjnej rozpoczął się wykład przyrodniczy prowadzony przez dr. Dawida Surnika pt. “Notozaury – wyniki najnowszych badań”, z kolei o 20.00 pasjonaci meteorytów mogli wysłuchać dr. Krzysztofa Szopy i jego prelekcji “Meteoryty – prawdziwi obcy”.  

Kolejne spotkanie w GEOsferze już 23 sierpnia! Zapraszamy!