Już w poniedziałek 5 marca b. roku uruchamiamy zapisy do kolejnej 12 już edycji jaworznickiego TAURON Triathlonu “Stalowy Sokół”, który w tym roku odbędzie się w sobotę 25 sierpnia 2018 roku na terenie Zalewu “Sosina” w Jaworznie. Gorąco zachęcamy wszystkich triathlonistów do bezpośredniego udziału w tej popularnej i cieszącej się świetną opinią jaworznickiej imprezie organizowanej przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Już dziś namawiamy do “zarezerwowania” naszej sierpniowej daty w swoich kalendarzach startów. Zapraszamy szczególnie wszystkich mieszkańców naszego miasta, dla których dodatkowo jest wyodrębniona specjalna wspólna kategoria.

Zawody odbędą się na tych samych co w latach ubiegłych dystansach: pływanie – 400 metrów, rower – 10 kilometrów i na koniec bieg crossowy – 3 kilometry. Ponieważ ze względów technicznych i bezpieczeństwa ustalony jest limit zawodników na 250 osób już dzisiaj prosimy, by nie odkładać decyzji o zgłoszeniu się do zawodów na ostatnią chwilę i skorzystać z możliwości wcześniejszych zapisów. Pamiętajmy w tym miejscu o opłaceniu opłaty startowej – jest to niezwykle ważne, ponieważ dopiero po jej wykonaniu (“dojście” przelewu na konto MCKiS) zawodnik zostanie umieszczony na liście startowej. Aby mieć zagwarantowany start nie wystarczy więc samo tylko zgłoszenie elektroniczne bez opłaconego “wpisowego” – takie osoby nie będą widoczne na liście startowej.

Zawody rozgrywane będą w 5 kategoriach wiekowych (osobno dla kobiet i mężczyzn) oraz dodatkowo w wymienionej wyżej kategorii mieszkańców miasta Jaworzna. Wzorem roku ubiegłego pozostawiamy także klasyfikację generalną kobiet i mężczyzn.

Przypominamy:

– zgłoszenia elektroniczne otwarte będą jedynie do dnia 17 sierpnia 2018 roku, jeśli jednak limit 250 osób zostanie wyczerpany – zapisy automatycznie zostaną wyłączone;
– za pełne zgłoszenie do zawodów triathlonowych uważa się elektroniczne zgłoszenie imienne za pomocą internetowego panelu zgłoszeniowego oraz wniesienie opłaty startowej w wysokości 60 złotych na konto MCKiS (i tylko takie osoby pojawią się na liście startowej, które dopełnią obydwu czynności).
– zapisów dokonujemy drogą elektroniczną poprzez strony: www.datasport.pl lub www.mckis.jaw.pl gdzie w menu “SPORT” jest w bocznej zakładce specjalna kategoria dotycząca triathlonu (TAURON Triathlon “Stalowy Sokół” – z wszystkimi najważniejszymi informacjami o zawodach oraz panelem zgłoszeń).

Wszystkie niezbędne informacje znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie internetowej www.mckis.jaw.pl oraz na stronie www.datasport.pl