Po feriach uczniowie wrócili do nauki, a w placówkach Miejskiego Centrum Kultury i Sportu ruszyły zajęcia dodatkowe. Wciąż odbywają się w sieci, ale wybór jest naprawdę duży.

Z powodu pandemicznych ograniczeń ferie w tym roku były inne niż zazwyczaj. Uczniowie nie mogli wyjechać na zimowiska. Nie można było również organizować stacjonarnych warsztatów artystycznych czy zajęć sportowych. Sporo propozycji na ten czas przygotowali instruktorzy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu oraz innych miejskich instytucji.

Choć zajęcia odbywały się w sieci, to wśród licznych propozycji były zajęcia artystyczne i sportowe. Dzieci mogły słuchać najpiękniejszych bajek czytanych przez pracowników MCKiS. Obejrzeć przygotowany przez nich teatrzyk lalkowy “Paweł i Gaweł” oraz jasełka. Dzieci uczyły się też, jak wykonać własne kukiełki, lampion, papierową śnieżynkę.

Chętni uczestniczyli też w warsztatach origami. Były zajęcia, podczas których chętni uczyli się, jak przygotować wymarzony i oryginalny strój karnawałowy, a także jak wykonać makijaż, który będzie odpowiedni na taką okazję.

Prawdziwą gratką dla miłośników literatury był quiz ze znajomości przygód Harrego Pottera. Zwolennicy aktywnego wypoczynku mogli maszerować z kijami, a także korzystać ze śniegu. W tym roku aura sprzyjała wypoczywającym uczniom i pod koniec ferii spadł śnieg. Jaworznickie górki od razu się zapełniły. Wśród zjeżdżających na sankach nie brakowało też dorosłych.

Po feriach uczniowie wrócili do nauki, a w placówkach Miejskiego Centrum Kultury i Sportu ruszyły zajęcia dodatkowe. Zajęcia wciąż odbywają się w sieci, ale wybór jest naprawdę duży.

Warto śledzić profile MCKiS w mediach społecznościowych, bo tam propozycje są na bieżąco aktualizowane. Wśród zaproszeń są zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, aerobik dla seniorów czy rozgrywki scrabble, na które zaprasza Aneta Szczyrzyca. Judyta Fidzińska zaprasza na zajęcia pod nazwą “Fitness w koronie”.

Prowadzę treningi fitness online. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu. Spotykamy się w poniedziałki, środy i piątki. Początek o godzinie 18. Znaleźć nas można na Facebooku w grupie Fitness w koronie. Zajęcia są bezpłatne, wystarczy dołączyć do grupy – zachęca Judyta Fidzińska, instruktorka MCKiS.

Kinga Jończyk zaprasza na treningi Nordic Walking “Chodź po zdrowie”. Swoje marsze można relacjonować w sieci na facebookowym profilu. Natomiast Agata Sikora zaprasza dzieci na zajęcia teatralne. Zajęcia odbywają się online we wtorki o 17. Renata Palęga zachęca z kolei do skorzystania z zajęć szydełkowania.

Zajęcia odbywają się we wtorki i środy. Uczestnicy prezentują różny poziom umiejętności. Nowi chętni są bardzo mile widziani. W planach jest też Karnawałowy Marsz Nordic Walking. Impreza odbędzie się 30 stycznia o godz. 9.

Wbrew wszystkiemu, szukając radości i motywacji ruszamy w trasę! Nadal w formie online. Mimo to potrafi my działać i dbać o swoje zdrowie. Marsz Karnawałowy ma być pozytywnym zastrzykiem energii, który zafunduje nam świetną zabawę podczas treningu. Łączymy się i ruszamy w trasę. Szykujcie stroje, bo ponownie przeprowadzimy konkurs na ten najlepszy – zapowiada Kinga Jończyk, instruktorka MCKiS.

Tradycyjny koncert kolęd, który co roku odbywał się w szczakowskim Domu Kultury, tym razem obejrzeć można będzie online. Planowany jest na 24 stycznia, na godz. 19.

Dodatkowo każdego dnia w mediach społecznościowych MCKiS znaleźć można zaproszenia do wspólnego wykonywania prac plastycznych, a także konkursy i quizy. Wkrótce pojawią się propozycje na Walentynki. Zapraszamy!

Tekst: Grażyna Dębała