Pierwsza energia w sieci

Kolejny ważny krok na budowie bloku energetycznego o mocy 910 MW. W ostatnim dniu 2019 roku po raz pierwszy energia z jaworznickiego bloku trafiła do sieci. Po rozpaleniu kotła i procesie jego dmuchania to kolejny milowy krok na drodze do zakończenia realizacji tej flagowej inwestycji Grupy TAURON. Nowy blok będzie zaopatrywał w energię elektryczną nawet 2,5 mln gospodarstw domowych.

Publiczność zachwycona

Na scenie Młodzieżowego Domu Kultury w koncercie świątecznym (30 grudnia) wystąpili muzycy Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Tym razem w ich wykonaniu usłyszeć można było najpiękniejsze kolędy, a także piosenki przedwojennej Warszawy. Słuchacze docenili ciekawe aranżacje i kunszt muzyków i nie żałowali braw. Po koncercie można było jeszcze wziąć udział w kiermaszu rękodzieła z betlejemskiej Pracowni Tabga, wesprzeć kwestę na rzecz Stowarzyszenia Betlejem i oczywiście kupić płytę “Śpiewnik kolędowy” Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej.

Nie próżnują

Jaworzniccy drogowcy nie próżnują. Na przełomie roku spotkać można ich było między innymi na ulicach Szczakowskiej, Budowlanych i DK 79, gdzie masą na zimno łatali dziury w drogach. To technika, która pozwala na naprawę nawierzchni nawet w niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Aldi po remoncie

W sobotę, 30 grudnia po gruntownym remoncie ponownie otwarty został market Aldi, który mieści się przy ul. Matejki 29. Sklep bardzo się zmienił. Powiększono przestrzeń, na której klienci mogą robić zakupy. Jest też nowy magazyn, toaleta dla kupujących oraz pokój dla matki z dzieckiem, gdzie można nakarmić lub przebrać malucha.

Tragiczny pożar

21 grudnia, ok. godz. 17.30 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w piwnicy domu jednorodzinnego w Ciężkowicach przy ul. Spokojnej. Pożar okazał się tragiczny w skutkach – śmierć poniosły 79-letnia kobieta i jej 51-letni syn. Strażacy po wejściu do pomieszczeń piwnicznych natrafili na zwęglone zwłoki, a po przeszukaniu innych pomieszczeń znaleźli jeszcze jedną osobę – nieprzytomnego mężczyznę. Nie udało się go uratować.

Tekst: GD, ES, AZ-H