Piękno dla bohaterek

Jaworznickie salony kosmetyczne włączyły się do akcji #Pięknodla-Bohaterek. W ramach tego przedsięwzięcia jaworznickie salony kosmetyczne, fryzjerskie i odnowy biologicznej ufundowały około stu bonów, z których skorzystać będą mogły pracownice służby zdrowia. Zaproszenia przeznaczone są dla lekarek, pielęgniarek czy laborantek. Skorzystać z nich będzie można oczywiście wtedy, gdy epidemia się zakończy. Bony to wyraz wdzięczności dla pań, które teraz walczą o nasze zdrowie i życie na pierwszej linii walki z koronawirusem.

Jest umowa na pumptruck

20 kwietnia podpisana została umowa na wykonanie pumptracku. To inwestycja realizowana w ramach siódmej edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Tor ma powstać do końca września. Pumptrack powstanie w ścisłym centrum Jaworzna. Będzie się mieścił na skwerze przy parkingokładce tuż przy Hali Widowisko- Sportowej przy ul. Grunwaldzkiej i Królowej Jadwigi w Jaworznie. Powierzchnia toru wraz ze skarpami wynosić będzie ok. 1200-1500 m.

Stacja znów działa

PKM Jaworzno otworzył po przerwie swoją stację kontroli pojazdów. Od minionego poniedziałku znów możliwe jest sprawdzanie stanu technicznego pojazdu w stacji jaworznickiego przewoźnika. Specjaliści czekają na zainteresowanych od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 19 oraz w soboty w godzinach od 7 do 14.

Zapewniamy, że wdrożyliśmy i skrupulatnie stosujemy wytyczne krajowe dotyczące dezynfekcji i bardzo dbamy o stałe zapewnienie jak najwyższego standardu bezpieczeństwa dla naszych klientów – zapewnia Maciej Zaremba, rzecznik prasowy PKM Jaworzno.

Pijany, w kwarantannie

21 kwietnia policjanci z jaworznickiej drogówki na ul. Jana Pawła II zatrzymali do kontroli kierowcę fiata. Okazało się, że 67-letni katowiczanin jechał na podwójnym gazie. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Na dodatek objęty był domową kwarantanną, której nie przestrzegał. Noc spędził w policyjnym areszcie, a wczoraj (22.04) usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do lat 2 więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów. W sprawie naruszenia przepisów kwarantanny i jazdy pod wpływem alkoholu skierowany zostanie przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu.

Tekst: Grażyna Dębała