Wspomagają przedsiębiorców

20 maja odbyło się czwarte już webinarium organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie. Specjaliści mówili o możliwościach, jakie przedsiębiorcom oferuje rządowy program Tarcza Antykryzysowa. Podczas pierwszej części spotkania omówiono formy wsparcia, jakiego udziela jaworznicki Powiatowy Urzędu Pracy, natomiast w drugiej części wystąpił ekspert z Polskiego Funduszu Rozwoju, który omówił wsparcie dotyczące Tarczy Finansowej. Przedsiębiorcy mogli też zadać ekspertom swoje pytania.

Dla środowiska

Pierwszy z bloków klasy 200 MW w Elektrowni Jaworzno jest już gotowy do funkcjonowania w warunkach rygorystycznych norm środowiskowych. W Jaworznie do listopada zmodernizowane zostaną jeszcze trzy bloki, w których montowane są instalacje katalitycznego odazotowania spalin (SCR) trzykrotnie redukujących emisję tlenków azotu.

Modernizacja naszych bloków 200 MW jest konieczna, by obniżyć ich emisyjność, a co za tym idzie, by mogły od 2021 roku uczestniczyć w Rynku Mocy – wyjaśnia Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Roździeńskiego z asfaltem

Drogowcy zakończyli asfaltowanie ulicy Roździeńskiego. Nową nawierzchnię zyskał fragment drogi wzdłuż torów kolejowych. Prace wykonywane były w ramach programu Czas na gruntówki realizowanego przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie.

500 zł za śmieci

Strażnicy Miejscy ustalili, do kogo należą śmieci porzucone w rejonie ul. Wysoki Brzeg i właścicielowi wręczyli mandat.

W trakcie czynności wyjaśniających strażnicy ustalili miejsce zamieszkania sprawcy zrzutu odpadów i źródło ich pochodzenia. Podczas rozmowy mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu – informują mundurowi.

Właściciel śmieci musi zapłacić 500 zł. Został też zobowiązany do uprzątnięcia śmieci, co zresztą bezzwłocznie uczynił.

Szukali, znaleźli

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 37-letniego jaworznianina. Wszystko działo się 12 maja ok. godz. 11.00. Żona mężczyzny, która zgłosiła zaginięcie, powiadomiła policję, że mężczyzna potrzebuje pilnej pomocy, bo oświadczył, że nie chce już dłużej żyć. Jaworznianina szukało ponad 20 policjantów. Po trzech godzinach odnaleźli mężczyznę.

Tekst: GD