6 grudnia,  do Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego zawitał Mikołaj – ulubiony święty dzieci. Przyniósł ze sobą magię świąt Bożego Narodzenia i oczywiście worek pełen niespodzianek. Przy organizacji przedsięwzięcia jak zwykle pomogło Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna. Życzenia złożyli organizatorzy i Pan Tadeusz Kaczmarek, Przewodniczący Rady Miejskiej, który później częstował dzieci grillowanymi jabłkami z cynamonem.

Impreza rozpoczęła się na scenie szczakowskiego domu kultury. Mikołajowe tajemnice odkrył zabawny, interaktywny program dla dzieci pn. “Pingwiny z zimowej krainy”. Było mnóstwo dowcipów, piosenek i wspólnej zabawy. Druga część wydarzenia odbyła się na piętrze domu kultury. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę okazały się przygotowane dla dzieci warsztaty. Zapach pierników unosił się w powietrzu, a uczestnicy ozdabiali, kolorowym lukrem i posypkami, pierniki w kształcie bombek, serc, reniferów i choinek. Podczas mikołajek odbyły się także zajęcia z dekorowania szklanych bombek choinkowych. Przygotowane aktywności cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników, a przestrzeń warsztatowa była wypełniona po brzegi.

Ponadto każdy chętny mógł zrobić sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem, który czekał na dzieci przy choince, a energiczne zabawy przygotowane przez instruktorów, prowadzone w sali tanecznej, rozgrzały wszystkich – małych i dużych. Finałem imprezy był poczęstunek w postaci gorącej czekolady i grillowanych jabłek z cynamonem, które stały się już tradycją szczakowskich mikołajek.

Święty już odjechał, ale obiecał, że za rok z pewnością powróci.
Na pamiątkę tegorocznego spotkania pozostały nam zdjęcia.