Znamy najmłodszych lekkoatletycznych mistrzów Jaworzna

Za nami kolejna edycja Drużynowych Halowych Mistrzostw Jaworzna Szkół Podstawowych w Lekkoatletyce. W ciągu czterech dni rywalizacji – 9-14 maja (z przerwą na weekend) – na parkiecie Hali Sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18 rywalizowało prawie 500 młodych adeptów i adeptek “Królowej Sportu”.

W pierwszym dniu tych prestiżowych zawodów szkolnych rywalizowali uczniowie i uczennice urodzeni w 2010 i 2011 roku, w drugim dniu zawodnicy z roczników 2008 i 2009, w trzecim 2006 i 2007, a na zakończenie zmagań najstarsi uczniowie – roczniki 2004 i 2005. Na starcie imprezy w najmłodszej kategorii stanęło pięć jaworznickich podstawówek, w kategorii II i III walczyło po osiem szkolnych ekip, a w najstarszej kategorii siedem szkół.

Młodzi lekkoatleci (osobno dziewczęta, osobno chłopcy) rywalizowali w następujących konkurencjach indywidualnych: bieg krótki (1 okrążenie), bieg średni (kategoria I dziewczęta – 4 okrążenia, chłopcy – 6 okrążeń, kategoria II, III, IV dziewczęta – 5 okrążeń, chłopcy – 7 okrążeń), skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską oraz w konkurencji drużynowej – sztafetach (4 x 1 okrążenie). Dla wszystkich reprezentacji niezwykle cenny był każdy wynik, gdyż miejsca od 1. do 10. w każdej konkurencji były odpowiednio punktowane, a suma oczek zdobytych przez zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych, we wszystkich konkurencjach przekładała się na miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki w konkurencjach indywidualnych zostali wyróżnieni dyplomami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi. Najlepsze sztafety wywalczyły natomiast dla swoich szkół dyplomy i zestawy piłek. Po zsumowaniu wyników uzyskanych przez wszystkie cztery dni wyłoniona także najlepsze tegoroczne ekipy w klasyfikacji generalnej. Najlepszym szkolnym teamom lekkoatletycznym wręczono puchary, dyplomy i nagrody w postaci sprzętu sportowego.

Gratulacje i wielkie słowa uznania należą się nie tylko wszystkim startującym w Mistrzostwach zawodnikom, ale także ich nauczycielom i trenerom, którzy wspierali swoich podopiecznych cennymi wskazówkami i radami w trakcie zmagań – mówi Dariusz Chrapek, Dyrektor MCKiS ds. Sportu.

Pełne wyniki Mistrzostw

Wyniki indywidualne:

Kategoria I – Rocznik 2009 i 2010

Bieg krótki (dziewczęta)
1. L. Maziarz (SP5) – 11,99 s
2. A. Nawrot (SP10) – 12,05 s
3. A. Żurek (SP7) – 12,30 s

Bieg krótki (chłopcy)
1. M. Steczek (SP15) – 11,25 s
2. W. Kaczmarek (SP16) – 11,35 s
3. A. Chrustek (SP5) – 11,42 s

Bieg średni (dziewczęta)
1. J. Paduch (SP16 – 50,76 s
2. L. Winiarska (SP10) – 51,36 s
3. E. Jagielska (SP7) – 51,45 s

Bieg średni (chłopcy)
1. O. Koczur (SP7) – 1,18,20 min
2. I. Skalny (SP7) – 1,20,53 min
3. S. Tracz (SP10) – 1,23,16 min

Skok w dal z miejsca (dziewczęta)
1. A. Kurasz (SP7) – 174 cm
2. L. Rudaś (SP10) – 169 cm
3. O. Majewska (SP16) – 162 cm

Skok w dal z miejsca (chłopcy)
1. J. Hałas (SP10) – 164 cm (decydował drugi najlepszy skok)
2. M. Pawełko (SP7) – 164 cm
3. M. Biernat (SP7) – 163 cm

Rzut piłką lekarską (dziewczęta)
1. K. Bzdyk (SP7) – 10,40 m
2. Z. Piłat (SP7) – 7,60 m
3. J. Przystałka (SP16) – 7,10 m

Rzut piłką lekarską (chłopcy)
1. K. Drabik (SP10) – 8,90 m
2. K. Rosa (SP16) – 8,30 m
3. O. Wojtaszak (SP7) – 7,10 m

Sztafeta (dziewczęta)
1. SP10 – 49,63 s
2. SP5 – 51,77 s
3. SP7– 52,10 s

Sztafeta (chłopcy)
1. SP16 – 45,93 s
2. SP15 – 46,62 s
3. SP7 – 46,72 s

Kategoria II – Rocznik 2007 i 2008

Bieg krótki (dziewczęta)
1. M. Broda (SP7) – 11,93 s
2. P. Tokarska (SP7) – 12,17 s
3. O. Taborska (SP15) – 12,19 s

Bieg krótki (chłopcy)
1. T. Jaromin (SP7) – 11,90 s
2. I. Dziwosz (SP16) – 11,99 s
3. P. Wadowski (SP10) – 12,12 s

Bieg średni (dziewczęta)
1. G. Wawszczyk (SP7) – 1,06,60 min
2. E. Stolarczyk (SP7) – 1,07,74 min
3. I. Rusinek (SP5) – 1,11,75 min

Bieg średni (chłopcy)
1. Sz. Kasprzyca (SP5) – 1,33,26 min
2. J. Wawszczyk (SP7) – 1,37,31 min
3. G. Boba (SP1) – 1,40,96 min

Skok w dal z miejsca (dziewczęta)
1. J. Tendaj (SP7) – 194 cm
2. A. Nowara (SP16) – 187 cm (decydował drugi najlepszy skok)
3. J. Miler (SP7) – 187 cm

Skok w dal z miejsca (chłopcy)
1. D. Skrabot (SP7) – 206 cm
2. K. Żurawik (SP15) – 196 cm
3. D. Gatak (SP7) – 193 cm

Rzut piłką lekarską (dziewczęta)
1. A. Ziętek (SP7) – 9,00 m
2. A. Marszałek (SP7) – 7,30 m (decydował drugi najlepszy szut)
3. W. Gajewska (SP1) – 7,30 m

Rzut piłką lekarską (chłopcy)
1. K. Gołas (SP12) – 8,00 m
2. J. Oskierko (SP7) – 7,90 m
3. W. Nowakowski (SP18) – 7,10 m

Sztafeta (dziewczęta)
1. SP7 – 50,09 s
2. SP5 – 50,28 s
3. SP15 – 50,73 s

Sztafeta (chłopcy)
1. SP16 – 47,09 s
2. SP7 – 47,24 s
3. SP5 – 47,29 s

Kategoria III – Rocznik 2005 i 2006

Bieg krótki (dziewczęta)
1. Z. Pawlik (S10) – 11,47 s
2. N. Połętek (SP7) – 11,57 s
3. L. Ziółko (SP1) – 11,68 s

Bieg krótki (chłopcy)
1. K. Kozieł (SP7) – 11,09 s
2. T. Bujniak (SP15) – 11,14 s
3. K. Kuśnierczyk (SP16) – 11,21 s

Bieg średni (dziewczęta)
1. E. Siedlarz (SP7) – 1,06,34 min
1. A. Wicher (SP1) – 1,06,34 min
2. M. Biel (SP7) – 1,06,73 min
3. J. Więckowska (SP1) – 1,07,00 min

Bieg średni (chłopcy)
1. O. Jarzynka (SP22) – 1,32,25 min
2. D. Rapacz (SP1) – 1,34,24 min
3. W. Sukarz (SP16) – 1,34,31 min

Skok w dal z miejsca (dziewczęta)
1. H. Kałuża (SP16) – 242 cm
2. A. Pietrzak (SP7) – 221 cm
3. E. Ścibisz (SP15) – 215 cm

Skok w dal z miejsca (chłopcy)
1. M. Mach (SP7) – 247 cm
2. I. Nowak (SP15) – 217 cm
3. A. Cwynar (SP18) – 213 cm

Rzut piłką lekarską (dziewczęta)
1. W. Lorek (SP10) – 9,40 m
2. J. Misiek (SP7) – 8,60 m
3. A. Majerska (SP7 – 8,40 m

Rzut piłką lekarską (chłopcy)
1. W. Ciubotaru (SP16) – 12,50 m
2. A. Kukuła (SP10) – 12,20 m
3. A. Gierek (SP3) – 10,80 m

Sztafeta (dziewczęta)
1. SP7 – 44,31 s
2. SP5 – 46,60 s
3. SP10 – 46,66 s

Sztafeta (chłopcy)
1. SP7 – 44,06 s
2. SP5 – 44,50 s
3. SP15 – 45,01 s

Kategoria IV – Rocznik 2004 i 2005

Bieg krótki (dziewczęta)
1. M. Ochmańska (SP1) – 11,50 s
2. J. Zapała (SP7) – 11,54 s
3. A. Padło (SP15) – 11,85 s

Bieg krótki (chłopcy)
1. M. Drabik (SP7) – 10,58 s
2. A. Radoń (SP16) – 10,66 s
3. A. Płachta (SP10) – 10,75 s

Bieg średni (dziewczęta)
1. A. Lenart (SP5) – 1,04,95 min
2. D. Wawszczyk (SP7) – 1,06,30 min
3. J. Kaptur (SP7) – 1,07,30 min

Bieg średni (chłopcy)
1. B. Surmacz (SP16) – 1,25,38 min
2. O. Kuchta (SP7) – 1,25,77 min
3. M. Zdanowski (SP7) – 1,25,81 min

Skok w dal z miejsca (dziewczęta)
1. P. Szulc (SP7) – 235 cm
2. E. Gałka (SP7) – 222 cm
3. M. Gaj (SP15) – 206 cm

Skok w dal z miejsca (chłopcy)
1. D. Patucha (SP18) – 271 cm
2. K. Kowal (SP7) – 266 cm
3. I. Kasperczyk (SP7) – 255 cm

Rzut piłką lekarską (dziewczęta)
1. L. Malinowska (SP5) – 7,70 m
2. V. Patrzałek (SP10) – 7,40 m
3. M. Matuszyk (SP7) – 6,40 m

Rzut piłką lekarską (chłopcy)
1. K. Bator (SP16) – 12,00 m
2. I. Łuczak (SP7) – 10,60 m
3. K. Kunda (SP10) – 10,50 m

Sztafeta (dziewczęta)
1. SP7 – 44,52 s
2. SP10 – 46,66 s
3. SP1 – 47,41 s

Sztafeta (chłopcy)
1. SP7 – 41,39 s
2. SP16 – 42,29 s
3. SP1 – 44,29 s

Klasyfikacja drużynowa – kategoria I:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 – 140 punktów
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 16 – 112 punkty
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10 – 106 punktów
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 15 – 74 punkty
V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 – 71 punktów

Klasyfikacja drużynowa – kategoria II

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 – 152 punktów
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 16 – 79 punkty
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 – 70 punktów
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10 – 66 punktów
V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 15 – 52 punktów
VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1– 46 punktów
VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12 – 46 punktów
VIII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 18 – 27 punktów

Klasyfikacja drużynowa – kategoria III

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 – 124 punktów
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10 – 89 punktów
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 – 82 punkty
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 16 – 79 punktów
V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 15 – 71 punkty
VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 – 66 punktów
VII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 18 – 31 punktów
VIII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12 – 6 punktów

Klasyfikacja drużynowa – kategoria IV

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 – 142 punktów
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 16 – 111 punkty
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 – 76 punktów
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10 – 65 punktów
V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 – 54 punktów
VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 18– 50 punktów
VII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 15 – 39 punktów

KLASYFIKACJA GENERALNA:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 – 558 punktów
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 16 – 381 punktów
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10 – 326 punktów
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 – 261 punktów
V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 15 – 236 punktów
VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 – 204 punktów
VII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 18 – 108 punkty
VIII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12 – 52 punktów

2019-05-17T10:59:32+00:0017/05/2019|Kategorie: MCKiS, Sport|